עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

אם זה מעניין, אני כותב על זה!
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
דברים מעניינים

סקר בחן מה בעלי כלבים יודעים על אוכל לכלבים

22/06/2017 10:30
דוד שור
כלבים, חיות מחמד, אוכל לכלבים, כלב


מאת: פט מרקט

אחד האתרים הכי פופולריים בעולם בנושא טיפול בחיות מחמד - http://iheartdogs.com - ערך לאחרונה סקר בנושא אוכל לכלבים. לסקר ענו 1,700 בעלי כלבים והוא בדק את הידע ותחושת הביטחון שחשים בעלי כלבים באשר לאיכות מזון שהם רוכשים לכלבם.
תוצאות הסקר:

יותר ממחצית מהנסקרים דיווחו שאין להם ביטחון ביכולת של מותגי אוכל לכלבים לספק מזון איכותי ובטוח לכלבים שלהם.
85 אחוזים מהנסקרים דיווחו שהם חשים שיצרני מזון לא עושים מספיק כדי להשכיל את לקוחותיהם בכל מה שנוגע לקשר שבין המזון שהם מייצרים לבין רכיבים תזונתיים חשובים ובריאות הכלב.

55 אחוזים מהנסקרים דיווחו שהם רוכשים מזון לכלבים מחנויות מזון שבהן יש מבחר עשיר של מזונות ומותגים כך שכל אחד יכול לבחור את האוכל לכלבו בהתאם למחיר ולצרכי הכלב. 25 אחוזים דיווחו שהם רוכשים אוכל לכלב בסופר מרקט או במכולות. 10 אחוזים בלבד דיווחו שהם רוכשים את האוכל לכלב שלהם רק אצל וטרינרים מורשים.

40 אחוזים מתוך 1,700 הנסקרים דיווחו שכאשר הם זקוקים לעצה או תשובה בנושא תזונה הם פונים לווטרינר שלהם. 40 אחוזים נוספים דיווחו שהם מסתייעים בגוגל ובאתרים סמכותיים לצורך מציאת תשובות לשאלות בנושא תזונת כלבים.
השאלה האחרונה בסקר בדקה את רמת הביטחון שחשים בעלי הכלבים בבואם לבחור ולהתאים מזון לכלבים שלהם. רוב הנסקרים דיווחו על רמת ביטחון מועטה, 5 אחוזים מהנסקרים טענו שאין להם שום תחושת ביטחון.

התוצאות של הסקר הזה חשובות, אפילו חשובות מאוד לבעלי כלבים באשר הם. שכן הסקר משקף את חוסר הביטחון, את העדר הידע ואת תחושת אי האמון שקיים בקרב ציבור בעלי הכלבים ובוודאי בקרב בעלי חיות מחמד אחרות לבין יצרני המזון.
האם זה אומר שכל מותגי המזון לכלבים אינם איכותיים או ראויים? ממש לא. כמו בכל תחום גם בענף המזון לכלבים יש מותגים איכותיים ויש מותגים שכדאי להיזהר מהם. איך תזהו, אפוא, יצרן מזון כלבים אמין, איכותי שניתן לסמוך עליו?

הנה כמה נקודות למחשבה...
חפשו מותגים ותיקים עם מוניטין בדוק ומוכח.
חפשו יצרנים שמשקיעים במחקר תזונתי ובריאותי מקיף.
חפשו יצרנים שמספקים לכם מידע נרחב אודות מרכיבי המוצרים שלהם.
חפשו יצרנים שאין להם הרבה RECALLS (=חברות שמזהות בעיות באוכל שלהן ומבקשות להחזיר את האוכל לחנויות כי יש דפקטים באוכל: בייצור, בשינוע או באחסון).
בשנת 2013 ה-FDA הכריז על כללים וסטנדרטים עבור אוכל לכלבים. חפשו מאכלים שיש אישורים לאומיים ובינלאומיים מאחר ואישורים אלו מהווים למעשה חותמת של איכות.
חפשו חברות שאוהבות חיות באמת. יש חברות שמשקיעות לא רק במחקר המזון שהן מייצרות כי אם גם משקיעות בסיוע לחיות באשר הן.