עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

הזמנתם משלוחים בהרצליה?

19/07/2017 15:37
דוד
משלוחים בהרצליה, מסעדות
הזמנתם משלוחים בהרצליה? רחובות? או בבאר שבע? – אל תשכחו לתת טיפ!מאת: אוכל בריא

עבורנו, התהליך נראה פשוט וקל. הערב יורד, הבטן מתחילה לקרקר, אין לנו ממש כוח לבשל, אז בשארית הכוחות שנותרו לנו אנחנו פותחים את האינטרנט, בוחנים תפריטי משלוחים בהרצליה, באר שבע או עפולה, ו וו-א-לה האוכל מגיע עד לסף דלתנו בתוך שעה, חם ומוכן לאכילה.

האנרגיה היחידה שנבזבז בכל הסיפור הזה תופנה לטובת שכנוע עצמי לקום מהספה הנוחה והמכילה ולפתוח את הדלת לשליח כדי לקחת ממנו את המשלוח שלנו. אך המשלוח הזה שהגיע אל דלת הבית שלנו לא הופיע שם לפתע, כפי שרובנו יודעים. מאחורי המשלוח הזה עומדים אנשים; טבחים שהכינו את האכול, נציגי שירות לקוחות שענו לטלפון שלנו או לקריאת בון ההזמנה שלנו ושליחים, שעושים הכול על מנת לספק לנו את האוכל באופן המהיר והיעיל ביותר.

אותם שליחים שמביאים אלינו את המשלוח משנעים את עצמם ממקום למקום בכל תנאי: בגשם, בחמסין, בברד, בשעות השיא של הפקקים וגם בדרכים משובשות. ואם מבינים לעומק מה הוא שירות המשלוחים ומה עובר השליח כדי להביא אלינו ארוחה חמה, ייתכן ותחשבו מחדש על האם לתת לשליח טיפ וכמה כדאי לשלם לו על השירות.

הכירו את רועי, שליח של מסעדה בהרצליה. רועי הוא אחד מיני שליחים רבים שמבצעים משלוחים בהרצליה. הוא משנע משלוחים להרצליינים רעבים כשהוא רכוב על אופניים וכאשר שאלנו אותו כמה זמן הוא נמצא בדרכים הוא ערך חישוב מהיר וענה שכ-38 שעות בשבוע וכי הוא מוסר עשרות משלוחים בשבוע. רועי מרוויח שכר מינימום. ושליחויות זו לא העבודה היחידה שלו.

עכשיו הכירו את נטלי. חיילת משוחררת שחוסכת כסף לאוניברסיטה (לא כסף לטיול בהודו, היא חוסכת להשכלה גבוהה). נטלי היא שליחה במסעדה נחשבת בבאר שבע ועל פי הבוסים שלה היא לא רק משלימה בהצלחה עשרות משלוחים בשבוע ברחבי באר שבע, היא גם עוזרת לארוז משלוחים במסעדה, מנקה, מוציאה את האשפה ולעיתים גם עונה לטלפונים. כמה נטלי מרוויחה אתם חושבים? נכון, גם נטלי עובדת על בסיס שכר מינימום.

את גיל כבר הכרתם? אולי. אם אתם גרים ברחובות והזמנתם אוכל ממסעדת בריאות, אז ייתכן מאוד שגיל הוא זה שהביא את האוכל עד לסף דלתכם. גיל הוא חייל עם אישור צה"לי לעבוד. גיל הולך מדי יום לצבא. כבר שנתיים שהוא מתייצב בבסיס כל בוקר, אחרי שהוא עבד עד השעות הקטנות של הלילה כשליח. לגיל אמא חולה מאוד ואת אבא שלו הוא אף פעם לא הכיר. בין הצבא לעבודה הוא גם מצליח לטפל באימא שלו וגם לדאוג לאחיו הקטן ממנו ב-3 שנים. גיל "חורך" עם האופנוע את כבישי רחובות העמוסים מהצפון ועד לדרום כמעט מדי לילה. כמה גיל מרוויח לשעה אתם חושבים? נכון! שכר מינימום. הוא גם סיפר לנו שאין זה נדיר לפגוש אנשים שנותנים לו טיפ על סך 25 אגורות.

חשוב להבין שהכסף האמתי מגיע לנערי/ות המשלוחים מהטיפים. הטיפים הם אלו שמאפשרים לכל אותם שליחים להמשיך ולקיים את השירות החשוב הזה. אז בפעם הבאה שאתם מזמינים משלוח יהא זה משלוח ברעננה, ירוחם או מטולה, אל תשכחו לצ'פר את השליח בטיפ ראוי. הם עובדים קשה בכל זמן ובכל תנאי והם עובדים קשה עבורנו.
על מנת לכתוב תגובה יש להתחבר לאתר, או אם אינכם עדיין רשומים הרשמו בחינם.