עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

אם זה מעניין, אני כותב על זה!
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
מתכונים  (6)
אוכל  (4)
מאמן כושר אישי  (4)
ספורט  (4)
בריאות  (3)
ברסלב  (3)
מסעדות  (3)
מריחואנה  (3)
סוגת  (3)
קנאביס רפואי  (3)
תזונה  (3)
אוכל לכלבים  (2)
אמונה  (2)
דת  (2)
וופורייזר  (2)
יהדות  (2)
כרובית בתנור  (2)
עוגת תפוזים  (2)
אוכל בריא  (1)
אוכל לחתולים  (1)
בית  (1)
גידול הידרו  (1)
גידול הידרופוני  (1)
גמילה  (1)
דיאטה  (1)
דירות יוקרה  (1)
דלי הפלא  (1)
דפנה שם טוב  (1)
התיקון הכללי  (1)
חופשה  (1)
חיות מחמד  (1)
חמאת בוטנים  (1)
טיול  (1)
כלב  (1)
כלבים  (1)
ליב  (1)
מזוזה  (1)
מזון לחתולים  (1)
מזון לכלבים  (1)
מסעדות בריאות  (1)
מסעדות בתל אביב  (1)
משלוח  (1)
משלוחים בהרצליה  (1)
משפחה  (1)
מתכונים לפסח  (1)
מתכונים לראש השנה  (1)
מתכונים לשבועות  (1)
נדלן בתל אביב  (1)
נוזל לסיגריה אלקטרונית  (1)
ניקיון  (1)
סיגריה אלקטורנית  (1)
סיגריה אלקטרונית  (1)
סיגריות  (1)
עוגיות טחינה  (1)
עוגת גבינה אפוייה  (1)
עורך דין  (1)
עישון  (1)
פסיכולוגיה  (1)
פרשת השבוע  (1)
קינוח  (1)
קנאביס  (1)
שירותי משלוחים  (1)
שפיכה מוקדמת  (1)
שקיות ואקום  (1)
תאונות עבודה  (1)
תו חניה לנכה  (1)
תו נכה  (1)
תזונה נכונה  (1)
ארכיון
מומלצים
דברים מעניינים

תו חניה לנכה – מה חדש בתחום?

23/10/2018 00:16
דוד שור
תו נכה, תו חניה לנכה


המתנתם שבועות ואפילו חודשים לקבלת התעודה העדכנית? אתם לא לבד. במשך שנים, נכים נאלצו לנהוג עם תעודה לא עדכנית בשל המתנה ממושכת לתג הנכה שמאן להגיע. הודות למספר צעדים שננקטו בחודשים האחרונים – חייכם יהיו קלים יותר.


כאן כותרת


עבור נכים המתניידים באמצעות כלי רכב ייעודי הנגישות היומיומית היא בין הפרמטרים המשפיעים ביותר על איכות החיים ועל הרווחה הכללית. מדרגות חוסמות בכניסה לקופת החולים, שביל כניסה לא מונגש בבתי קולנו, בתי ספר או בתי משפט, מדרכות גבוהות מדי בכניסה למוסדות חיוניים – כל אלו מהווים גורם משמעותי בהשפעתו על איכות חייהם של נכים בדרגות נכות שונות.


לאחר שנים רבות בהן הממשלה, המועצות האזוריות והעיריות מבצעות צעדים שונים במטרה להקל את מרחב הניעות של נכים ברחבי הארץ כולה. על מנת לשפר את איכות החיים של הנכים, ננקטו צעדים ברמות שונות. באופן זה, הליך הנפקת תג נכה, תקופת תחולת התג ואופן ההתנהלות עם תג הנכה שונו לטובת התניידות קלה הרבה יותר.


הנפקת התו


הליך הנפקת תו נכה כלל עד לשנים האחרונות טרטורים רבים עבור נכים ומשפחותיהם, והתבסס על ראייה שטחית ביותר של טובת הנכה. עד כה, נכה אשר זכאי היה לתג חנייה נדרש להגיע אל משרד התחבורה לצורך הנפקת התג וכן לצורך חידושו, אחת לשנה.


עם החלפת כלי רכב, הנכה נדרש להחליף או לעדכן את התג בצירוף פרטי הרכב. קבלת התעודה העדכנית ארכה שבועות ולעתים אפילו חודשים, בהם הנכה נדרש לנהוג ללא תו חניה תקף. החל מחודש אפריל השנה (2018), נכים יכולים לחדש את תו החניה שלהם באמצעות הגעה למשרד הרישוי באופן חד פעמי. בשלב זה, יתעדכנו פרטי הנכה במאגרי משרד הרישוי ויחודשו אוטומטית. עם מועד חידוש התג מדי שנה, התג יישלח ישירות אל בית הנכה.


עדכון מאגר הזכאים


על מנת שלא להצריך את הנכים להמתין תקופות ממושכות עד לקבלת תו החנייה, עדכון הרישיון יתקיים במאגר בעלי רישיון תג נכה כלל ארצי שנאסף במשרד הרישוי. מאגר זה מחליף את הרישום הידני ומרכז את הפיקוח בידי משרד הרישוי. באופן זה, נכים לא יצטרכו יותר לגשת לעדכן את רישוי הרכב שלהם מדי שנה או עם החלפת כלי הרכב.


אכיפת זכויות הנכה בישראל


עד לעדכון ההליך בחודש אפריל, נכים אשר נרמסה זכותם לחנות בקרבה למקום היעד לא יכולים היו לעשות דבר נגד אזלת היד של המשטרה, אשר בעצמה הייתה מנועה מלבדוק את תוקף תג הנכה של החונה.

עם העדכון, מספר הרישוי של כלי הרכב לא יופיע על תג הנכה. במקום זאת, שוטרים יוכלו לגשת ישירות למאגר כלי הרכב הזכאים לתג נכה ולוודא תוך דקות ספורות באם מדובר בנהג זכאי או לא. הקמת המאגר הינה בין הצעדים המשמעותיים שיאפשרו לנכים ברחבי ישראל לנצל את זכותם לנגישות נוחה ופשוטה יותר, תוך שמירה והגנה על זכויותיהם.


הכנה לקראת התהליך – הסוף?


האם זהו הסוף לתהליכים המייגעים של הגשת בקשה לקבלת תו חנייה לנכה או שרוב הטרחה עוד לפנינו?

נהלי אגף הרישוי במשרד התחבורה מאפשרים לאדם הזכאי לתג חנייה לנכה לרשום על תג החנייה שברשותו שני מספרי רישוי של כלי רכב לשימושו הפרטי. בעת החלפת אחד מכלי הרכב, נדרש עד היום בעל תג החניה לנכה להחליף את תג החנייה שברשותו. מעתה, יוכל בעל התג להישאר עם תג החנייה שברשותו, ויידרש רק לעדכן את משרד הרישוי על החלפת כלי הרכב.