עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

אם זה מעניין, אני כותב על זה!
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
מתכונים  (6)
אוכל  (4)
מאמן כושר אישי  (4)
ספורט  (4)
בריאות  (3)
ברסלב  (3)
מסעדות  (3)
מריחואנה  (3)
סוגת  (3)
קנאביס רפואי  (3)
תזונה  (3)
אוכל לכלבים  (2)
אמונה  (2)
דת  (2)
וופורייזר  (2)
יהדות  (2)
כרובית בתנור  (2)
עוגת תפוזים  (2)
אוכל בריא  (1)
אוכל לחתולים  (1)
בית  (1)
גידול הידרו  (1)
גידול הידרופוני  (1)
גמילה  (1)
דיאטה  (1)
דירות יוקרה  (1)
דלי הפלא  (1)
דפנה שם טוב  (1)
התיקון הכללי  (1)
חופשה  (1)
חיות מחמד  (1)
חמאת בוטנים  (1)
טיול  (1)
כלב  (1)
כלבים  (1)
ליב  (1)
מזוזה  (1)
מזון לחתולים  (1)
מזון לכלבים  (1)
מסעדות בריאות  (1)
מסעדות בתל אביב  (1)
משלוח  (1)
משלוחים בהרצליה  (1)
משפחה  (1)
מתכונים לפסח  (1)
מתכונים לראש השנה  (1)
מתכונים לשבועות  (1)
נדלן בתל אביב  (1)
נוזל לסיגריה אלקטרונית  (1)
ניקיון  (1)
סיגריה אלקטורנית  (1)
סיגריה אלקטרונית  (1)
סיגריות  (1)
עוגיות טחינה  (1)
עוגת גבינה אפוייה  (1)
עורך דין  (1)
עישון  (1)
פסיכולוגיה  (1)
פרשת השבוע  (1)
קינוח  (1)
קנאביס  (1)
שירותי משלוחים  (1)
שפיכה מוקדמת  (1)
שקיות ואקום  (1)
תאונות עבודה  (1)
תו חניה לנכה  (1)
תו נכה  (1)
תזונה נכונה  (1)
ארכיון
מומלצים
דברים מעניינים

מדוע אנשים מתמסרים לסיגריה אלקטרונית

04/01/2019 02:27
דוד שור
סיגריה אלקטרונית, וופורייזר, עישון


נראה שהסיגריות האלקטרוניות הן לא טרנד חולף. היו מי שחשבו שמדובר באופנה חדשה שתעלם עם כניסתה של אופנה רעננה יותר, אבל המציאות טפחה על פניהם והם התבדו. הסיגריות האלקטרוניות (E-cigarettes או בקיצור E-cig) כאן והן כאן להישאר.


סלברטיז בינלאומיים כמו ג'וני דפ או לאונרדו דיקפריו מתגאים בסיגריות האלקטרוניות שלהם והם מאדים בפומבי. בארצות הברית יש מקומות ציבוריים שמאפשרים ללקוחותיהם לאדות בשטחם, אנחנו רואים סיגריות אלקטרוניות ומכשירי אידוי בסרטים ובסדרות, וגם ברחוב, בעבודה ובמקומות הבילוי. אז איך המצאה קטנה של רוקח סיני תמים הפכה לתרבות של ממש ומה הוא סוד הקסם של הסיגריה האלקטרונית? מיד נראה.

לא שניים סינים עם כינור גדול, זה התחיל בסיני אחד עם רצון לגמול

בתחילת המילניום החדש איבד הרוקח הסיני הון ליק את אביו למחלת הסרטן. ליק היה שבור ממותו של אביו והיה לו ברור שסיגריות הטבק המסורתיות היו המקור לסרטן של אביו. במקום לשבת ולבכות על אובדן האב ויתמותו ליק שם לו למטרה לחפש אלטרנטיבה לסיגריות הטבק.

לאחר כמה ניסויים המציא הון ליק את הסיגריה האלקטרונית הראשונה. זה קרה בשנת 2003, אבל רק ב-2004 החברה שבה עבד ליק החלה לייצר את הסיגריות האלקטרוניות. ובשנת 2005 כבר החל ייצוא שלה למדינות העולם ובעיקר לארצות הברית.


סוד הקסם של הסיגריה האלקטרונית

מאז 2005 החלו לשווק סיגריות אלקטרוניות ביתר שאת אך לא בלי בעיות רגולטוריות - בכל רחבי העולם, ולא רק בסין הרחוקה. הן הגיעו לכל היבשות וכבשו את לבבותיהם של אנשים רבים, והסיבות לכך הן רבות.


סיגריה אלקטרונית, ממש כפי שטען ממציאן הון ליק, מהווה אלטרנטיבה בריאה ובטוחה יותר לסיגרית הטבק המסורתית. כולם יודעים היום עד כמה סיגריות הטבק מזיקות, הן מכילות, מעבר לניקוטין, יותר מ-40 רעלנים מסוגים שונים והן כבר גבו את חייהם של רבים. ה- E-cigפועלת באופן שונה מסיגריית טבק. בעוד כאשר מעשנים סיגריות טבק שורפים את הטבק ושואפים תוצרי בערה שנשרפו בטמפרטורה גבוהה, הסיגריה האלקטרונית פועלת על עקרון האידוי. אידוי משמעו חימום נוזל המילוי בטמפרטורה נמוכה והוא הרבה פחות מסוכן בריאותית מהשריפה הכרוכה בעישון סיגריות טבק.


סיגריה אלקטרונית עוזרת להיגמל מסיגריות רגילות

ואכן, רבים מהמעשנים נגמלים מסיגריות טבק היום בעזרת מעבר לסיגריות אלקטרוניות והם נושמים הרבה יותר טוב. ואם אנחנו כבר משווים בין הסיגריה האלקטרונית לבין סיגריית הטבק, אז גם מבחינת עלויות ה-E-cig מנצחת. עלות תחזוקת סיגריות אלקטרוניות נמוכה משמעותית מהתמכרות לסיגריות הטבק.


בנוסף, את ה- E-cigarettes לא חייבים לצרוך עם ניקוטין בכלל. יש היום נוזלי מילוי שונים ומגוונים לסיגריות אלקטרוניות. חלקם מכילים ניקוטין באחוזים משתנים ואחרים כלל לא מכילים ניקוטין. יש נוזלים לסיגריות אלקטרוניות בשלל טעמים וניחוחות ואין בהם אפילו גרם אחד של ניקוטין. אך סוד הקסם של הסיגריות האלקטרוניות התרחב מזמן מעבר למעגל המנסים להיגמל מסיגריות הטבק. הן הפכו בשנים האחרונות לסמל סטטוס והחלה להתפתח תת-תרבות של ממש.


סוד הקסם שלהן נובע גם מהעיצוב המודרני והעכשווי, מהעובדה שהן תוצר של התפתחויות טכנולוגיות ונתפסות כג'אדגט טכנולוגי שכל אחד חייב שיהיה לו, כמו שיש לכולם סמארטפון. ולבסוף, יש לא מעט אנשים שחושבים שאידוי סיגריה אלקטרונית משפר את הדימוי והביטחון העצמי שלהם, תורם לתדמית שלהם והופך אותם ל-Cool.